nie jesteś zalogowany
Zaloguj się

Uwagi dla uczestników

Uwagi szczegółowe dla uczestników Sesji Terapii Simontonowskiej

Ze względu na intensywny charakter sesji, a także na odbywającą się rzeczywistą terapię podczas tych kursów, prosimy o uważne przeczytanie poniższych wskazówek i planu zajęć oraz ich przestrzeganie.

Sesja Terapii Simontonowskiej to pięciodniowa sesja terapeutyczno-szkoleniowa dla pacjentów, ich bliskich oraz szkolących sie terapeutów. Zachęcamy, aby każdemu z pacjentów towarzyszyła osoba wspierajaca (zwykle małżonek/ka, przyjaciel, itp.). Osoba wspierająca uczestnicząca w kursie z pacjentem nie wnosi opłat. Zazwyczaj w sesji uczestniczy około dziewięciu pacjentów z osobami wspierającymi.

Cała pięciodniowa sesja składa się z 10 modułów. Każdy moduł zawiera część wykładową – seminarium, po której nastepuje praca w grupach, pracujących z przypisanym terapeutą. Szkolący się pracować będą w grupach treningowych po ok. 6-8 szkolących się – w każdej grupie zostanie wyłoniony sprawozdawca. Sprawozdawcy będą codziennie po zakończonej sesji wieczornej przekazywali zespołowi trenerów i terapeutów najważniejsze informacji i dyskutowali postęp/problemy w ich grupach. Skład grup terapeutycznych i treningowych pozostaje niezmieniony przez pięć dni sesji.

Podczas sesji z pacjentami skoncentrowani jesteśmy na terapii i pomocy pacjentom oraz ich bliskim, dlatego szkolący się mogą w tym czasie tylko obserwować w ciszy – nie mogą zadawać żadnych pytań lub udzielać komentarzy. Jest to niezwykle ważne, by z szacunku dla chorych być na czas na wszystkie sesje i nie przeszkadzać w jakikolwiek sposób, nie powodować hałasu. Wszelkie pytania, komentarze i uwagi prosimy zapisywać – ich przedyskutowanie ma miejsce podczas specjalnych sesji dla szkolących się. Zarówno pacjenci, osoby wspierające, jak i szkolący się otrzymują „zadania domowe” do wykonania między sesjami. Szczególnie ważne jest, by każdy z uczestników wykonał „pracę nad przekonaniami” i przedyskutował ją zgodnie z instrukcjami przedstawionymi podczas kursu.

Wszyscy uczestnicy zobowiazują się do aktywnego uczestnictwa we wszystkich (przeznaczonych dla nich) sesjach. Wszelkie osobiste sprawy pozostają chronione tajemnicą lekarską.