nie jesteś zalogowany
Zaloguj się

Sesja szkoleniowo-terapeutyczna Kraków 28 lutego-4 marca 2018 r.

UWAGA! W dniu 06.12. 2017 lista zapisów dot. noclegów w Centrum Psychoonkologii podczas trwania sesji została zamknięta.

Zakończono zapisy do grupy terapeutycznej (pacjenci i os. wspierające). Osoby zapisujące się po 14.01.2018r.  będą wpisane na listę rezerwową.

Data: 27 lutego – 4 marca 2018 r. 

Miejsce:  Kraków, Centrum Psychoonkologii, ul. Zielony Dół 4

Organizator: Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia oraz Stowarzyszenie UNICORN

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Alina Słowikowska tel. 694 414 253, slowikowska.alina@gmail.com

Prowadzenie:


dr Mariusz Wirga
 lekarz psychiatra, psychoonkolog, dyrektor medyczny onkologii psychospołecznej MemorialCare Todd Cancer Institute, Long Beach, Kalifornia, USA

Zespół trenerów i terapeutów

Uczestnicy:
grupa osób chorych i ich bliskich (ok. 20 osób) oraz osoby szkolące się.

PROGRAM SESJI DO POBRANIA WKRÓTCE

Terapia Simontonowska to poznawczo-behawioralny program terapeutyczny stworzony przez pioniera psychoonkologii dr Carla Simontona (USA) dla osób przewlekle chorujących (np. onkologicznie) i ich najbliższych. Ideą programu jest praktyczna pomoc w kształceniu umiejętności służących radzeniu sobie z życiowym kryzysem i bólem emocjonalnym, a także zwiększaniu komfortu życia (www.simonton.pl).

Terapia Simontonowska wraz z programami szkoleniowymi dla terapeutów jest z powodzeniem stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie (USA, Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia). W  Polsce Terapia Simontonowska istnieje i rozwija się o roku 1997 –  dzięki ogromnemu zaangażowaniu dr Mariusza Wirgi – wieloletniego współpracownika dr  Carla Simontona. W roku 2008 powstała Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia, której celem jest szerzenie idei Terapii Simontonowskiej, szkolenia terapeutów i dbanie o wysoką jakość prowadzonych terapii.

Organizacja sesji szkoleniowej

Sesja szkoleniowa przeznaczona jest dla: psychologów, lekarzy, terapeutów oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc osobom z rozpoznaniem choroby zagrażającej życiu. Sesja jednoczasowo prowadzona jest dla  kilkunastu pacjentów i ich bliskich (grupa interwencyjna) oraz osób szkolących się (grupa szkoleniowa). W trakcie sesji odbywają się:  wykłady interaktywne w całej grupie, zajęcia w małych grupach, a także konsultacje indywidualne. Każda osoba z grupy interwencyjnej może korzystać z rozmów indywidualnych. Osoby z grupy szkoleniowej również mogą pracować indywidualnie z terapeutami w miarę ich możliwości czasowych. Z naszego doświadczenia wynika, że stacjonarna, trwająca 5 dni sesja, oferuje najlepsze możliwości szkolenia. Niektóre zajęcia i sesje są oferowane tylko w trakcie takiej sesji stacjonarnej.

Nasz program szkoleniowy jest jedynym w swoim rodzaju. Jest on zorganizowany wokół rzeczywistej terapii z prawdziwymi pacjentami i członkami ich rodzin. 

Po pierwsze, uczestnicy – osoby szkolące się – nabywają tych samych umiejętności i doświadczają procesu terapii tak, jak pacjenci i ich rodziny. Pozwala to osobom szkolącym się na pełne zaangażowanie i głębsze zrozumienie procesu terapeutycznego.

Szczególnie cenne i wyjątkowe jest to, że uczestnicy przetwarzają własne emocje, przekonania i postawy w obliczu tak ważnych kwestii jak sens i cel życia; własna śmiertelności i wrażliwość;  bariery, które stoją na przeszkodzie do radosnego i satysfakcjonującego życia; jak również innych pytań egzystencjalnych. Kwestie te można rozwiązywać z doświadczonymi trenerami i superwizorami wykorzystując techniki prezentowane podczas sesji. Szczególną cechą naszego programu szkoleniowego jest profilaktyka wypalenia, poprawa równowagi pomiędzy zagadnieniami zawodowymi a osobistymi, wyznaczanie wartości i celów.

Po drugie osoby szkolące się są w stanie zobaczyć bezpośrednie efekty pracy pacjentów podczas sesji. Mogą uczestniczyć w improwizowanych sesjach terapeutycznych, wziąć udział w rozwiązywaniu kryzysów, które są autentycznymi przykładami z życia pacjentów, doświadczać procesu terapeutycznego na wielu jego poziomach. Pozwala to na szybkie budowanie umiejętności i kompetencji, a także na zbudowanie zaufania wobec technik, które program oferuje.

Szczegółowe kryteria certyfikacji terapeuty Terapii Simontonowskiej.

BARDZO WAŻNE!

Sesja (zajęcia i zakwaterowanie) odbywa się w Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie.

Wpisanie na listę uczestników sesji może odbyć się dopiero po opłaceniu noclegów i opłaty za udział w sesji.

OPŁATY

Nocleg z całodziennym wyżywieniem:
600 zł  za cała sesję
(pokoje 2-6 osobowe, śniadania, obiady, kolacje, przerwy kawowe, pierwszy posiłek – obiad we wtorek 27 lutego, ostatni posiłek – śniadanie w niedzielę 4 marca).

Osoby, które nie będą nocować w Centrum Psychoonkologii mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia na miejscu w cenie: 250 zł

Opłata za udział w sesji  dla pacjentów i ich bliskich:
200 zł od osoby

Opłata za szkolenie dla osób szkolących się w Terapii Simontonowskiej:
1500 zł         (10% zniżki dla studentów studiów dziennych)

UWAGA! Jesteś osobą szkolącą się i masz nie więcej niż 27 lat (włącznie – od rocznika 1989). Zaproś do udziału w sesji dwie osoby w wieku 19-27, a otrzymacie 25% upustu na szkolenie. Zniżki obowiązują pod warunkiem uczestnictwa wszystkich trzech osób oraz dokonania opłat przed terminem 20.12.2016. Rabat nie obejmuje kosztów wyżywienia i zakwaterowania.

Opata za szkolenie w celu recertyfikacji:
1000 zł

OPŁATY SZKOLENIE ORAZ ZA ZAKWATEROWANIE prosimy wnosić na konto:

Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia
ul. Sekutowicza 3/9
20-152 Lublin

68 8707 0006 0010 4287 20000001

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

Tytuł wpłaty: Terapia Simontonowska – KRAKÓW, MARZEC 2018 + imię i nazwisko

ZAPISY PROWADZONE SĄ PRZEZ FORMULARZE ELEKTRONICZNIE:

ZAPISY poprzez formularze dostępne na stronie: http://unicorn.org.pl/aktualnosci/28-02-05-03-2017-r-terapia-simontonowska-sesja-szkoleniowo-terapeutyczna-w-krakowie/