nie jesteś zalogowany
Zaloguj się

27.06.-01.07.2017 r. Sesja szkoleniowo-terapeutyczna, Żagań!

Data: 27 czerwca – 1 lipca 2017 r.

Miejsce: Pałac Kultury, ul. Szprotawska 4, Centrum Żagania

Noclegi dla osób zainteresowanych Żagań, ul. Józefa Piłsudskiego 19, Hotel Villa Park

Organizator: Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia

kontakt i zapisy: Małgorzata Wawrzynkowska tel. 607 777 703

Prowadzenie:
dr n. med. Maciej Skibiński

Uczestnicy:
grupa osób chorych i ich bliskich (ok. 15 osób) oraz osoby szkolące się.

Terapia Simontonowska to poznawczo-behawioralny program terapeutyczny stworzony przez pioniera psychoonkologii dr Carla Simontona (USA) dla osób przewlekle chorujących (np. onkologicznie) i ich najbliższych. Ideą programu jest praktyczna pomoc w kształceniu umiejętności służących radzeniu sobie z życiowym kryzysem i bólem emocjonalnym, a także zwiększaniu komfortu życia (www.simonton.pl).
Terapia Simontonowska wraz z programami szkoleniowymi dla terapeutów jest z powodzeniem stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie (USA, Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia).
W  Polsce Terapia Simontonowska istnieje i rozwija się o roku 1997 –  dzięki ogromnemu zaangażowaniu dr Mariusza Wirgi – wieloletniego współpracownika dr  Carla Simontona. W roku 2008 powstała Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia, której celem jest szerzenie idei Terapii Simontonowskiej, szkolenia terapeutów i dbanie o wysoką jakość prowadzonych terapii.

Organizacja sesji szkoleniowej
Sesja szkoleniowa przeznaczona jest dla: psychologów, lekarzy, terapeutów oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc osobom z rozpoznaniem choroby zagrażającej życiu.
Sesja jednoczasowo prowadzona jest dla  kilkunastu pacjentów i ich bliskich (grupa interwencyjna) oraz osób szkolących się (grupa szkoleniowa).
W trakcie sesji odbywają się:  wykłady interaktywne w całej grupie, zajęcia w małych grupach, a także konsultacje indywidualne. Każda osoba z grupy interwencyjnej może korzystać z rozmów indywidualnych. Osoby z grupy szkoleniowej również mogą pracować indywidualnie z terapeutami w miarę ich możliwości czasowych.
Z naszego doświadczenia wynika, że stacjonarna, trwająca 5 dni sesja, oferuje najlepsze możliwości szkolenia. Niektóre zajęcia i sesje są oferowane tylko w trakcie takiej sesji stacjonarnej.
Nasz program szkoleniowy jest jedynym w swoim rodzaju. Jest on zorganizowany wokół rzeczywistej terapii z prawdziwymi pacjentami i członkami ich rodzin.
Po pierwsze, uczestnicy – osoby szkolące się – nabywają tych samych umiejętności i doświadczają procesu terapii tak, jak pacjenci i ich rodziny. Pozwala to osobom szkolącym się na pełne zaangażowanie i głębsze zrozumienie procesu terapeutycznego.
Szczególnie cenne i wyjątkowe jest to, że ​​uczestnicy przetwarzają własne emocje, przekonania i postawy w obliczu tak ważnych kwestii jak sens i cel życia; własna śmiertelności i wrażliwość;  bariery, które stoją na przeszkodzie do radosnego i satysfakcjonującego życia; jak również innych pytań egzystencjalnych. Kwestie te można rozwiązywać z doświadczonymi trenerami i superwizorami wykorzystując techniki prezentowane podczas sesji. Szczególną cechą naszego programu szkoleniowego jest profilaktyka wypalenia, poprawa równowagi pomiędzy zagadnieniami zawodowymi a osobistymi, wyznaczanie wartości i celów.
Po drugie osoby szkolące się są w stanie zobaczyć bezpośrednie efekty pracy pacjentów podczas sesji. Mogą uczestniczyć w improwizowanych sesjach terapeutycznych, wziąć udział w rozwiązywaniu kryzysów, które są autentycznymi przykładami z życia pacjentów, doświadczać procesu terapeutycznego na wielu jego poziomach. Pozwala to na szybkie budowanie umiejętności i kompetencji, a także na zbudowanie zaufania wobec technik, które program oferuje.

Szczegółowe kryteria certyfikacji terapeuty Terapii Simontonowskiej.

BARDZO WAŻNE!
Sesja(zajęcia i zakwaterowanie) odbywa się w Hotelu Villa Park w Żaganiu. Noclegi należy zarezerwować pod nr tel. 68 478 18 33 podając informację, że chodzi o nocleg podczas sesji szkoleniowo-terapeutycznej.

OPŁATY:
Nocleg w pokoju 2 os. ze śniadaniem:
80 zł / os. za dobę

Nocleg w pokoju 1 os. ze śniadaniem:
140 zł / os. za dobę

Opłata za udział w sesji  dla pacjentów i ich bliskich:
200 zł od osoby

Opłata za szkolenie dla osób szkolących się w Terapii Simontonowskiej:
1500 zł         (10% zniżki dla studentów studiów dziennych)

UWAGA! Jesteś osobą szkolącą się i masz nie więcej niż 27 lat (włącznie – od rocznika 1989)? Zaproś do udziału w sesji dwie osoby w wieku 19-27, a otrzymacie 25% upustu na szkolenie. Zniżki obowiązują pod warunkiem uczestnictwa wszystkich trzech osób oraz dokonania opłat przed terminem 19 lipca 2016. Rabat nie obejmuje kosztów wyżywienia i zakwaterowania.

Opata za szkolenie w celu recertyfikacji:
1000 zł

OPŁATY ZA UDZIAŁ W SESJI prosimy wnosić na konto:

Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia
ul. Sekutowicza 3/9
20-152 Lublin

68 8707 0006 0010 4287 20000001

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

Tytuł wpłaty: Terapia Simontonowska – ŻAGAŃ 2017 + imię i nazwisko