nie jesteś zalogowany
Zaloguj się

15-20.08.2017 r. MARIUSZ WIRGA sesja szkoleniowo-terapeutyczna, Rozewie!

UWAGA! Lista zapisów do grupy terapeutycznej jest już pełna.  Od 14.04.2017 r.  pacjenci oraz osoby wspierające będą zapisywani na listę rezerwową. 

Data: 15 – 20 sierpnia 2017 r. 

Miejsce:  Hotel Okulski Grand Rozewie, Rozewie, ul. Garnizonowa 40

Organizator: Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia oraz Stowarzyszenie UNICORN

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Alina Słowikowska tel. 694 414 253

Prowadzenie:


dr Mariusz Wirga
 lekarz psychiatra, psychoonkolog, dyrektor medyczny onkologii psychospołecznej MemorialCare Todd Cancer Institute, Long Beach, Kalifornia, USA

Zespół trenerów i terapeutów:
dr n. med. Maciej Skibiński
mgr Iwona Nawara
mgr Alina Choteborska
mgr Ula Lesicka-Sikora

Uczestnicy:
grupa osób chorych i ich bliskich (ok. 20 osób) oraz osoby szkolące się.

Terapia Simontonowska to poznawczo-behawioralny program terapeutyczny stworzony przez pioniera psychoonkologii dr Carla Simontona (USA) dla osób przewlekle chorujących (np. onkologicznie) i ich najbliższych. Ideą programu jest praktyczna pomoc w kształceniu umiejętności służących radzeniu sobie z życiowym kryzysem i bólem emocjonalnym, a także zwiększaniu komfortu życia (www.simonton.pl).

Terapia Simontonowska wraz z programami szkoleniowymi dla terapeutów jest z powodzeniem stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie (USA, Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia). W  Polsce Terapia Simontonowska istnieje i rozwija się o roku 1997 –  dzięki ogromnemu zaangażowaniu dr Mariusza Wirgi – wieloletniego współpracownika dr  Carla Simontona. W roku 2008 powstała Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia, której celem jest szerzenie idei Terapii Simontonowskiej, szkolenia terapeutów i dbanie o wysoką jakość prowadzonych terapii.

Organizacja sesji szkoleniowej

Sesja szkoleniowa przeznaczona jest dla: psychologów, lekarzy, terapeutów oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc osobom z rozpoznaniem choroby zagrażającej życiu. Sesja jednoczasowo prowadzona jest dla  kilkunastu pacjentów i ich bliskich (grupa interwencyjna) oraz osób szkolących się (grupa szkoleniowa). W trakcie sesji odbywają się:  wykłady interaktywne w całej grupie, zajęcia w małych grupach, a także konsultacje indywidualne. Każda osoba z grupy interwencyjnej może korzystać z rozmów indywidualnych. Osoby z grupy szkoleniowej również mogą pracować indywidualnie z terapeutami w miarę ich możliwości czasowych. Z naszego doświadczenia wynika, że stacjonarna, trwająca 5 dni sesja, oferuje najlepsze możliwości szkolenia. Niektóre zajęcia i sesje są oferowane tylko w trakcie takiej sesji stacjonarnej.

Nasz program szkoleniowy jest jedynym w swoim rodzaju. Jest on zorganizowany wokół rzeczywistej terapii z prawdziwymi pacjentami i członkami ich rodzin. 

Po pierwsze, uczestnicy – osoby szkolące się – nabywają tych samych umiejętności i doświadczają procesu terapii tak, jak pacjenci i ich rodziny. Pozwala to osobom szkolącym się na pełne zaangażowanie i głębsze zrozumienie procesu terapeutycznego.

Szczególnie cenne i wyjątkowe jest to, że uczestnicy przetwarzają własne emocje, przekonania i postawy w obliczu tak ważnych kwestii jak sens i cel życia; własna śmiertelności i wrażliwość;  bariery, które stoją na przeszkodzie do radosnego i satysfakcjonującego życia; jak również innych pytań egzystencjalnych. Kwestie te można rozwiązywać z doświadczonymi trenerami i superwizorami wykorzystując techniki prezentowane podczas sesji. Szczególną cechą naszego programu szkoleniowego jest profilaktyka wypalenia, poprawa równowagi pomiędzy zagadnieniami zawodowymi a osobistymi, wyznaczanie wartości i celów.

Po drugie osoby szkolące się są w stanie zobaczyć bezpośrednie efekty pracy pacjentów podczas sesji. Mogą uczestniczyć w improwizowanych sesjach terapeutycznych, wziąć udział w rozwiązywaniu kryzysów, które są autentycznymi przykładami z życia pacjentów, doświadczać procesu terapeutycznego na wielu jego poziomach. Pozwala to na szybkie budowanie umiejętności i kompetencji, a także na zbudowanie zaufania wobec technik, które program oferuje.

Szczegółowe kryteria certyfikacji terapeuty Terapii Simontonowskiej.

BARDZO WAŻNE!

Wpisanie na listę uczestników sesji może odbyć się dopiero po opłaceniu noclegów i opłaty za udział w sesji.

OPŁATY

Nocleg z całodziennym wyżywieniem:
690 zł  za cała sesję
(pokoje 2-3 osobowe, śniadania, obiady, kolacje, przerwy kawowe, pierwszy posiłek – obiad we wtorek 15 sierpnia, ostatni posiłek – śniadanie w niedzielę 20 sierpnia).

Opłata za udział w sesji  dla pacjentów i ich bliskich
200 zł
od osoby

Opłata za szkolenie dla osób szkolących się w Terapii Simontonowskiej:
1500 zł
  (10% zniżki dla studentów studiów dziennych)

UWAGA! Jesteś osobą szkolącą się i masz nie więcej niż 27 lat (włącznie – od rocznika 1989). Zaproś do udziału w sesji dwie osoby w wieku 19-27, a otrzymacie 25% upustu na szkolenie. Zniżki obowiązują pod warunkiem uczestnictwa wszystkich trzech osób. Rabat nie obejmuje kosztów wyżywienia i zakwaterowania.

Opata za szkolenie w celu recertyfikacji:
1000 zł

OPŁATY SZKOLENIE ORAZ ZA ZAKWATEROWANIE prosimy wnosić na konto:

Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia
ul. Sekutowicza 3/9
20-152 Lublin

68 8707 0006 0010 4287 20000001

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

Tytuł wpłaty: Terapia Simontonowska – ROZEWIE, SIERPIEŃ 2017 + imię i nazwisko

ZAPISY PROWADZONE SĄ PRZEZ FORMULARZE ELEKTRONICZNIE:

ZAPIS_POW ZAPIS_SZK