nie jesteś zalogowany
Zaloguj się

13-15.08.2017 r. – zjazd absolwentów Terapii Simontonowskiej

W odpowiedzi na prośby uczestników dotychczasowych sesji postanowiliśmy przenieść do Polski również zaawansowany program terapii simontonowskiej, w USA nazywany Boost the Odds® – From Cancer Survivor to Life Thriver, co w wolnym tłumaczeniu można określić jako „Doładuj Swoje Szanse – Od Przeżycia Raka do Rozkwitu Życia”.

Data: 13-15 sierpnia 2017 r. 

Miejsce:  Hotel Okulski Grand Rozewie, Rozewie, ul. Garnizonowa 40,

Organizator: Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia oraz Stowarzyszenie UNICORN

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Alina Słowikowska tel. 694 414 253

Sesja jest przeznaczona dla osób, które brały udział w terapii simontonowskiej – zarówno tych, u których doszło do remisji choroby nowotworowej jak i tych, którzy dalej są w aktywnym leczeniu. Wraz z pacjentami zapraszamy ich osoby wspierające. Celem sesji jest zachęcenie pacjentów i ich bliskich do wprowadzenia zdrowego stylu życia, a przez to zmniejszenie czynników ryzyka zachorowania na nowotwory wtórne, choroby układu krążenia, cukrzycę i wiele innych. Warsztaty są uzupełnieniem typowej sesji terapii simontonowskiej i opierają się na jej filozofii. Treści skupione są na modyfikacji stylu życia w sferach takich jak:

  1. aktywność fizyczna,
  2. zdrowe odżywianie,
  3. sen i odpoczynek,
  4. zdrowe relacje z bliskimi i systemem wsparcia,
  5. zabawa i śmiech,
  6. twórcza ekspresja,
  7. kontakt z naturą i pięknem.

W kwestii zdrowego trybu życia (np. aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie), większość z nas wie, co należy robić; wiele osób wprowadza nawet zmiany, choć są one okupione wielkim wysiłkiem i ostatecznie niewielu osobom udaje się je utrzymać. Podczas warsztatu skupimy się na zastosowaniu zasad terapii simontonowskiej do względnie bezwysiłkowego kształtowania i utrwalania zdrowego stylu życia w taki sposób, aby uniknąć stresu, wyrzeczeń, frustracji, poczucia deprywacji, porażki czy winy.

Wiodącym tematem sesji w Rozewiu będzie pogłębiani zrozumienia, co jest nasza naturą, jakie wartości nami kierują oraz jakie są nasze najsilniejsze motywacje. Zrozumiemy też, jakie są częste przeszkody we wprowadzaniu i utrzymywaniu zmiany oraz jak sobie z nimi skutecznie radzić.

Prosimy o przywiezienie uaktualnionych planów dwuletnich i powtórne wykonanie zadania o wsparciu i komunikacji (zadania można znaleźć w skrypcie z sesji). Jeżeli nie możesz znaleźć skryptu, to napisz do nas – prześlemy odpowiedni rozdział.

Możesz już teraz posłuchać Davida R. Hawkinsa o względnie bezwysiłkowej zmianie tutaj: https://youtu.be/VVWo7NvSBOs

Prowadzenie:


dr Mariusz Wirga
 lekarz psychiatra, psychoonkolog, dyrektor medyczny onkologii psychospołecznej MemorialCare Todd Cancer Institute, Long Beach, Kalifornia, USA

Uczestnicy:
grupa osób chorych i ich bliskich

ZOBACZ PROGRAM: PLAN WARSZTATÓW 13-15 sierpnia 2017 r.

OPŁATY

Nocleg z całodziennym wyżywieniem:
250 zł za cała sesję (pokoje 2-3 osobowe, śniadania, obiady, kolacje, przerwy kawowe, pierwszy posiłek – obiad w niedzielę 13 sierpnia, ostatni posiłek – śniadanie we wtorek 15 sierpnia).

Opłata za udział w sesji  dla pacjentów i ich bliskich
150 zł
od osoby

OPŁATY ZA UDZIAŁ ORAZ ZA ZAKWATEROWANIE prosimy wnosić na konto:

Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia
ul. Sekutowicza 3/9
20-152 Lublin

68 8707 0006 0010 4287 20000001

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

Tytuł wpłaty: WARSZTATY DLA ABSOLWENTÓW – ROZEWIE, SIERPIEŃ 2017 + imię i nazwisko

ZAPISY:
Alina Słowikowska, tel. 694 414 253
slowikowska.alina@gmail.com